Арттерапія вдома

Арт терапія – це напрям психології призначений допомогти клієнту усвідомити свій внутрішній стан шляхом створення ним візуального образу, метафор, символів (арт-терапевтичного продукту). Вона  одночасно вирішує діагностичні та терапевтичні завдання.

Дуже популярні на сьогодні методи арт-терапії широко застосовують дитячі та сімейні психологи, психотерапевти, арт-терапевти як з дітьми, так і з дорослими.

Арт-терапія для дошкільного віку

Для маленьких дітей будь-яке заняття творчістю - це завжди весело, приємно та корисно для розвитку як дрібної моторики, так і вищих психічних функцій, але арт-терапія - це не тільки все те що назвали. Методи арт-терапії допоможуть вирішити багато психологічних проблем дошкільника: знизити рівень тривожності, агресивності, імпульсивності, допоможуть гармонізувати психічний стан, зняти психосоматичну напругу, підняти рівень самооцінки, подолати дитячі страхи та інші труднощі. Методи арт-терапії часто застосовують в корекції міжособистісних стосунків у дитячому колективі та родині. В процесі арт-терапії відбувається зцілення психіки і паралельно дитина знайомитися з навколишнім світом, формує позитивне ставлення до нього.

Переваги використання арт-терапії з дошкільниками:

• Простота застосування технік

• Високий інтерес у дітей до процесу арт-терапії

• Висока ефективність терапії

• Відсутність протипоказань до застосування (крім важких психічних порушень таких як розлади свідомості, маніакальне збудження)

Методи арт-терапії з дошкільниками сприяють:

• Розвитку дрібної моторики
  • Зняттю психосоматичної напруги
  • Розвитку мовлення та фантазії
  • Зниженню рівня тривожності, агресивності, імпульсивності
  • Сприяють гармонізації особистості
  • Підвищенню самооцінки