Коли батьківська любов заходить занадто далеко

Ми хочемо, щоб наші діти жили краще за нас. Будь-яка людина хоче дати своїй дитині все те, чого він був позбавлений сам. Але іноді батьки заходять занадто далеко у своїй прихильності. І це не призведе ні до чого хорошого. Перед тим, як в черговий раз порадувати свого малюка — подумайте, а чи не перестаралися ви? Для цього зверніть увагу на ознаки сліпої батьківської любові.

1. Ставитеся до них як до королів

Важливо, щоб ваші діти відчували себе особливими, але якщо ви втратите над ними владу – наслідки будуть жахливими. Ви, як батьки, повинні визначити і встановити межі для своєї дитини. Звичайно, певна ступінь свободи потрібна кожному з нас, але тільки ви своєю батьківською владою можете направляти і коригувати свій курс.

2. Довіряєте їм занадто багато грошей

Гроші – це інструмент, а не декларація вашої успішності. Чим раніше ви це зрозумієте, тим краще буде вашим дітям. Хоча ми живемо в епоху достатку з величезною кількістю спокус і можливостей, ваша робота — управляти всією цією розкішшю. Велика сума грошей або дороге ювелірна прикраса — це дуже серйозне випробування для юного розуму, і воно обов’язково закінчиться грандіозним провалом.

3. Оберігаєте їх від праці

Праця має величезне значення для формування зрілої особистості. Кожен відповідальний дорослий повинен працювати, щоб заробити собі на життя. Зрозуміти цю істину в інтересах ваших дітей. Зрозуміло, що до пори до часу, ви можете захистити їх від усіх життєвих проблем і негараздів, але праця – це важливий урок життя. Тому захищаючи свою дитину від праці, ви руйнуєте його майбутнє. Установіть цілі для своїх дітей: вони повинні навчаться робити щось цінне і відчувати гордість за свою роботу.

4. Заохочуєте їх не віддавати

Одним з найбільш істотних уроків у моєму житті був момент, коли батьки розповіли мені — чому я повинна віддавати. Це закон життя – брати і віддавати. Тому не тримайте дітей від бажання прийняти участь у благодійності або волонтерській програмі.

4. Не вимагаєте від них подяки

Можливо, ви думаєте, що ваша дитина заслуговує все, що він отримує, і не вимагаєте від нього подяки. Але це не повинно перешкодити вам навчити своїх дітей ставитися до всіх подарунків життя з вдячністю. Таке слово, як «спасибі», допоможе їм усвідомити важливість цього уроку.

5. Ведете себе перед ними як розпещена дитина

Ми, як батьки, повинні подавати приклад. Діти повинні бачити нашу відповідальність, твердість і рішучість. Не можна нити і скаржитися на життя на очах у своїх дітей.

6. Нездатність встановити межі

За своєю природою діти намагаються поберегти і побалувати себе. І робити дитині потурання – це не ваша батьківська обов’язок. Швидше за все, ви, просто, дуже хочете, щоб все було ідеально. Але кордону обов’язково повинні бути в житті ваших дітей. Якщо ви не подбаєте про це — дитина швидко почне вести себе зневажливо і брутально.

7. Завжди дозволяєте їм самостійно приймати рішення

Це питання вибору – що-то дитина може вирішити самостійно, а деякі речі вимагають батьківського дозволу. Існує різниця між бажанням купити новий гаджет або поїсти цукерок, які лежать у вас вдома. Виберіть ті речі, до яких діти будуть мати доступ, і визначте те, що вони не мають права вирішувати.

8. Даруєте їм подарунки з неповажних причин

Якщо вашій дитині набридла стара іграшка, і ви купили нову з тієї причини, що втомилися слухати її ниття — ви вже зробили помилку. Подарунок повинен показувати те, що ваша дитина заслужила його своєю відповідальністю та працьовитістю.

9. Демонструєте їм нездорові відносини

Нездорові стосунки між близькими людьми згодом призведуть до того, що ваші діти в своєму дорослому житті будуть керуватися тією ж неправильною схемою. Тому хороші міцні сімейні зв’язки мають величезне значення для формування здорової особистості. І не забувайте, що для будь-якої дитини дуже корисно спілкування з людьми похилого віку, які можуть поділитися з ним своїми глибокими життєвими знаннями та мудрістю.

10. Приховуєте її помилки

Ваша дитина повинен нести відповідальність за свої дії. Так, він обов’язково буде робити помилки, але відсутність відповідальності за них – це шлях в нікуди. Однакові помилки будуть відбуватися знову і знову, адже ваша дитина не вміє на них вчитися.