Головні умови виховання дитини вдома

Як треба виховувати свою дитину? Як правило, батьки чекають конкретної відповіді на це питання: виховувати суворо або поблажливо? карати чи не карати? виховувати авторитетно або по-товариському? почуттям чи розумом? Ці та інші подібні питання, звичайно, мають право на існування, проте в даний час стає ясно, що питання ці не є головними. Крім того, з цими питаннями пов'язано виникнення у батьків побоювання, що виховувати вони не вміють, що щось роблять погано, що вже невиправно зіпсували, а сама ця невпевненість погано позначається на вихованні дітей.

Пов’язане зображення

Виховання в широкому значенні цього слова - це не тільки умисне вплив на дитину в моменти, коли ми його повчаємо, робимо зауваження, заохочуємо, браним або караємо. Часто значно більше діє на дитину приклад батьків, хоча ті свій вплив можуть і не усвідомлювати. Кілька слів, якими машинально перекинуться між собою батьки можуть залишити дитину значно більший слід, ніж довгі повчання, які часто не викликають в ньому нічого, крім відрази; точно таку ж дію може надати і розуміюча посмішка, кинуте мимохідь слово і т. п.

Результат пошуку зображень за запитом "картинка дитина і сім'я"

Що, власне, залишається в нашій пам'яті від дитинства, коли ми вже стали дорослими, коли вже забуваються окремі випадки, що відбувалися з нами в цей період? В пам'яті залишається те, що нас формувало насамперед: якась особлива атмосфера рідного дому, пов'язана з багатьма щоденними незначними подіями, або страх, який ми переживали у зв'язку з багатьма, незрозумілими для нас подіями. Саме така спокійна і радісна чи напружена, повна побоювання і страху атмосфера найбільше діє на дитину, на її зростання і становлення, накладає глибокий відбиток на весь його подальший розвиток.

Результат пошуку зображень за запитом "картинка дитина і сім'я"

Зрозуміло, що сімейний клімат змінюється; на ньому відображаються труднощі, з якими люди зустрічаються, що тут не весь час стоять сонячні дні. Багато чого змінюється в міру того, як діти підростають, а сили батьків зменшуються, вони старіють. Як у природі, наприклад, змінюється погода, так змінюється і сімейна атмосфера - один день може бути ясним і сонячним, а інший - похмурим, іноді може вибухнути і гроза. І все-таки можна говорити про існування певного клімату, характерного для тієї чи іншої сім'ї, він і становить те головне, що більшою мірою визначає емоційне, соціальне і інші види розвитку дитини.